کتاب قصه های من و بابام-لبخند ماه

بازدید: 654 بازدید

کتاب قصه های من و بابام-لبخند ماه

کتاب قصه های من و بابام-لبخند ماه

 

کتاب مصور «قصه‌های من و بابام؛ لبخند ماه» اثر «اریش اُزر»، هنرمند و تصویرگر آلمانی است که «ایرج جهانشاهی» آن را بازپرداخت و تألیف کرده است.

قهرمان‌های داستان‌های این مجموعه، پدری میانسال و پسری هشت-نه ساله هستند که با مهر و شادی، اتفاقات جالبی را در زندگی رقم می‌زنند. اریش ازر این قصه‌های دلنشین را برای پسرش کریستیان، نقاشی کرده است.

این مجموعه که در نسخه‌ی اصلی فقط نقاشی است و نوشته‌ای به همراه ندارد، یکی از کتاب‌های برجسته‌ و پرفروش‌ کودکان در جهان به شمار می‌آید.

چهل‌وهفت قصه در کتاب حاضر ارائه شده که عنوان تعدادی از آن‌ها از این قرار است:

قلک شکسته، جشنواره‌ی مردم جهان، گربه‌ی بازیگوش، شوخی با روح، مترسک و پسرش، خدمتکار فرمانبردار، خوراک خرچنگ، گدای همیشه گدا، پایان یک رویا، گنجی در غار، اسب وحشی، یاد وطن و… .

در توضیح پشت جلد کتاب می‌خوانیم:

«یکی بود، یکی نبود. یک پدر بود و یک پسر بود.

پدر نامش اریش اُزر بود و در سال ۱۹۰۳ در شهر پلاوئن در آلمان به دنیا آمد.

در دانشکده‌ی هنر در شهر لایپزیگ هنر نقاشی را آموخت. بیست‌وهشت‌ساله بود که پسرش کریستیان، به دنیا آمد. آن‌ها در دوران حکومت استبدادی هیتلر زندگی می‌کردند. پدر از راه نقاشی‌کردن با این حکومت ظالم مبارزه می‌کرد. 

اریش اُزر، برای پسرش هم قصه‌های دلنشین می‌گفت و آن‌ها را نقاشی می‌کرد. این قصه‌ها که فقط نقاشی است و نوشته‌ای به همراه ندارد، یکی از برجسته‌ترین کتاب‌های کودکان جهان است.

سه کتاب قصه‌های من و بابام برداشتی است از این قصه‌های تصویری که برای کودکان ایرانی بازپرداخت و نوشته شده است.»

 مجموعه «قصه‌های من و بابام» سه کتاب «بابای خوب من»، «شوخی‌ها و مهربانی‌ها» و «لبخند ماه» را دربرمی‌گیرد. کتاب حاضر را انتشارات «فاطمی» منتشر کرده و در اختیار مخاطبان گروه کودک و نوجوان قرار داده است.

خرید

کد تخفیف ۲۵ هزارتومانی (خرید بالای ۱۰۰ هزار تومان)(اولین خرید)

REF7JNDSUZ0SK