کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپه ری

بازدید: 252 بازدید

کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپه ری

کتاب شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپه ری

 

شازده کوچولو با عنوان انگلیسی The Little Prince اولین‌بار در سال  ۱۹۴۳ در نیویورک منتشر شد.

اما اگزوپری نوشتن شازده کوچولو را از سال ۱۹۴۱ شروع کرده بود و با آبرنگ و مداد آن را تصویرگری کرد. این اثر یکی از مهمترین آثار او و یکی از پرخواننده‌ترین کتاب‌های جهان است.

شازده کوچولو داستان تقریبا کوتاهی است که اتفاقات شگفت‌انگیز آن گاه رنگ و بوی فلسفی به خود می‌گیرد. فلسفه‌ای از جنس سادگی یک کودک که به زبان ساده و خیال‌انگیز توصیف می‌شود.

در سال ۲۰۰۷ شازده کوچولو به عنوان کتاب سال فرانسه برگزیده شد و از زمان انتشار تا امروز به بیش‌از ۳۰۰ زبان ترجمه شده است.

از داستان شازده کوچولو چند اقتباس در سینما وجود دارد که جدیدترین آن در سال ۲۰۱۵ منتشر شد. یک فیلم پویانمایی رایانه‌ای سه‌بعدی انگلیسی‌زبان ساخت فرانسه به کارگردانی «مارک آزبرن» بر اساس داستان شازده کوچولو ساخته شد.

این فیلم بخش‌هایی از داستان را با استفاده از شیوه انیمیشنی استاپ موشن به تصویر کشیده است. شازده کوچولو یک اثر داستانی صرف نیست، فلسفه‌ا‌ی از زندگی است که با هربار خواندش به مفهومی تازه از آن پی می‌بریم.

علاقه‌ی مردم فرانسه به شازده کوچولو به قدری است که یک فروشگاه در پاریس قرار دارد که حدود ۸۰۰ کالای مربوط به شازده کوچولو در آن فروخته می‌شود.

خرید

کد تخفیف ۲۵ هزارتومانی (خرید بالای ۱۰۰ هزار تومان)(اولین خرید)

REF7JNDSUZ0SK